Dotacje na rozwoj firmy swietokrzyskie

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najpozytywniejsze okresy życia każdej kobiety. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Jest wtedy dla nich znak, że rozwój dziecka idzie w pewnym kierunku i również w czysty sposób uświadamia je, iż mają pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują bardzo szybko, praktycznie z dnia na doba, a pierwsze bicie serduszka jest realne do usłyszenia teraz w 21 dniu ciąży.

Na startu serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu istnieje więc bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu duże (całe 6 mm), że będzie wolno je zauważyć w badaniach USG. Niestety, wciąż będzie ale za małe, by docenić jego prawdziwy rozwój. Aby właściwie ocenić rozwój dziecięcego serca, konieczne będzie poczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli idzie o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już prawie 11 tygodnia ciąży, a tylko za pomocą specjalistycznej aparatury, jaka istnieje w stanie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serca, przy zachowaniu stetoskopu, jest możliwe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na obecny termin – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez cały czas ciąży krew płodowa nie dochodziła do płuc maleństwa. Istniał zatem wówczas znak dla podejmującego się organizmu dziecka, że wciąż nie pora na dowolne oddychanie, należy za to skoncentrować się na dobrym rozwoju organów. Tak dlatego, serce dziecka będzie w pełnie rozwinięte dopiero w sezonie porodu. Z tego etapu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie dopuszczalne w jakiejkolwiek chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.