Urzadzenie diagnostyczne do pojazdow xxltech nx200

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to jeszcze bardziej przystępne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej klasie układu optycznego ze specjalnym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można uzyskać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop zaś jego użycie

Kolposkop uzyskuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a też pochwy i sromu w obiekcie wykrycia zmian, które mogłyby dawać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Podaje się, że dokładność diagnozy dokonanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w współzależności od jego kształcie.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka stoi na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który ułatwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy zaczynany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego obserwuje się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w normalnym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i widzenie go na określonym ekranie, a dodatkowo zapisywanie i dawanie dla pacjentki, jak także do celów przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.